Haberler

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kapuzbaşı Şelaleleri yolundaki çalışmalarını sürdürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kapuzbaşı Şelaleleri yolunda dar ve düşme tehlikesi yüksek olan kesimde, 1 yılda 15 kilometre genişletme ve iyileştirme çalışması yaparken, tehlikeli devasa kayaları da Kayseri’de ilk defa madenlerde kulla

Karamollaoğlu: “Önemli olan isimlerin değil politikaların ve zihniyetin değişmesidir”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Önemli olan isimlerin değil politikaların ve zihniyetin değişmesidir. Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz, çıkmıyor.” dedi.

Uşak RES'in kapasite artış projesi

Uşak RES kapasite artış projesinin, 54 MWm güç artışı için bakanlık kabulü gerçekleşti.

Yurt dışı yerleşik hisse, DİBS ve ŞBS

2 Haziran ile biten haftada, Yurt Dışı Yerleşiklerin Hisse Senedi stok değişiminde; haftalık 51,98 milyon dolarlık negatif net değişim yaşandı.

Bale ve jimnastik gösterilerinden elde edilen gelir depremzedelere bağışlandı

7 Sanat Akademi ve Yunus Emre Rotary Kulübü iş birliğiyle düzenlenen bale ve jimnastik gösterilerinden elde edilen gelir, afet bölgesinden Eskişehir’e gelen depremzedelere ulaştırılmak üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ed

Çin'in döviz rezervleri mayısta 3 trilyon 177 milyar doları buldu

Çin Devlet Döviz İdaresi tarafından açıklanan verilere göre, ülkenin döviz rezervleri, mayıs ayı sonunda önceki aya göre yüzde 0,88 daralarak 3 trilyon 177 milyar dolara ulaştı.

Esenyurt Belediyesi'nden "Mahallede Şenlik Var" etkinliği

Esenyurt’ta ilki gerçekleştirilen ‘Mahallede Şenlik Var’ etkinliğinde 7’den 70’e tüm vatandaşlar eğlence dolu bir akşam geçirdi. Şenlikte vatandaşlarla bir araya gelen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, hizmetlerini anla

Lozan Mübadelesi anısına “Bursa Günlüğü Hikaye Yarışması” düzenleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Lozan Mübadelesi’nin 100. yılı anısına “Bursa Günlüğü Hikaye Yarışması” düzenleniyor.

Avcılar’da “Çevre Koruma Haftası”

Avcılar Belediyesi, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla bir dizi program düzenledi.

Hidropar'ın genel kurulu

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin genel kurulu tescil edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 millet bahçesi açılış törenine katıldı

SÜMEYYE YALÇIN- 08.06.2023 - HİBYA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Çevre Haftası münasebetiyle 9 Millet Bahçesi Açılış Töreni'ne katıldı.

Başkan Altay: "Konya olarak Filistinli kardeşlerimiz için üzerimize düşeni yapacağız"

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İsrail askerleri tarafından evi yıkılan Filistinli aileye yeni bir ev inşa edilmesi için El Halil Belediyesi ile protokol imzaladı.

Gaziantep’in sokaklarına sanatsal dokunuş

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) kent genelindeki duvarları ve paslanmış elektrik panolarını estetik bir görünüme kavuşturuyor.

2. Bağcılar Kitap Fuarı devam ediyor

Bağcılar Belediyesi, bu yıl 2’ncisini düzenlediği Kitap Fuarı, (BKF), 6’ıncı gününe girdi. Saat 10.00’da kapılarını açan fuar 22.00’ye kadar tüm canlılığıyla ziyaretçileri ağırlıyor.

‘Endüstri 5.0: Geleceğin Fabrikası’ ilk kez imalat sanayi ile tanıştı

WIN EURASIA – World of Industry Fuarı, 7-10 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde, “Endüstri gelecekle buluşuyor” mottosuyla imalat sanayini buluşturmak üzere kapılarını açtı.

Bel ve sırtı rahatlatmak için yapılan ani dönme hareketleri soruna neden olabiliyor

. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr. Öğr. Üyesi K. Neslihan Kurt Oktay, az bilinen ancak çok yaygın görülen Maigne Sendromunun bel ağrısı ile başvuran hastaların yaklaşık yüzde 40’ının nedeni olduğunu söyledi.

Kapıkule'de uyuşturucu operasyonu

Ticaret Bakanlığı, Kapıkule Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda toplam 358 kilogram uyuşturucu ele geçirildiğini bildirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden Sarıoğlan’a 7 bin ton asfalt

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sarıoğlan ilçesinde 7 bin ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,9 millet bahçesi açılış törenine katılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Çevre Haftası münasebetiyle 9 Millet Bahçesi Açılış Töreni'ne katılıyor.

Dyson, yeni teknolojisiyle sürdürülebilir çözümler sunuyor

Çalışanların, öğrencilerin, bina sakinlerinin sağlığını korumak için hijyenik ortamlar yaratma konusunda işletmeler üzerindeki baskılar giderek artıyor. İşletmeler bu noktada sürdürülebilir, az maliyetli ve çevreye duyarlı çözüml