İsrail Başbakanı Netanyahu, Mossad ve ISA genel merkezini ziyaret etti

Jerusalem, 19 Nisan (Hibya) - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Mossad genel merkezini ziyaret ederek Direktör David Barnea ve Mossad bölüm başkanlarıyla görüştü. Çeşitli sektörlerdeki bölgesel gelişmeleri ele aldılar.

Bakan Özhaseki: İlgili birim ve ekiplerin sahadaki çalışmalarını yakından takip ediyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremin hissedildiği tüm illerde hasar tespitini gerçekleştirmek amacıyla Ankara, Samsun, Ordu, Sinop ve Giresun İl Müdürlüklerinden Ulusal Hasar Tespit Ekipleri (UHTE) depremden etkilenen illerde görevlendirdiklerini belirtti.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne veda etti

FATMA ELİF BEYHAN - 19.04.2024 - HİBYA - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi Çeyrek Final rövanş maçında Yunanistan ekibi Olympiakos’a penaltı atışlarında 3-2 mağlup olarak UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne veda etti.

Guterres: Ölümleri önlemek için Gazze'deki insani yardımda büyük bir sıçramaya ihtiyaç var

New York, 18 Nisan (Hibya) - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yaklaşan kıtlığı ve daha fazla önlenebilir ölümleri önlemek için Gazze'deki Filistinlilere yönelik insani yardımda büyük bir sıçramaya ihtiyaç olduğunu belirtti.

Antony Blinken: Putin Ukrayna’yı aşamaz

Capri, 19 Nisan (Hibya) - Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, her G7 Üyesi’nin Rusya'nın haksız saldırgan savaşına karşı Ukrayna'nın kendini savunmasına yardım etmek için olağanüstü katkılarda bulunduğunu belirtti.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Capri, 19 Nisan (Hibya) - Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.

ABD, Filistin'in BM'ye tam üyelik talebini veto etti

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Filistin'in BM üyeliği talebini ABD'nin veto etmesiyle reddetti.

Resmi Gazete başlıkları

1409 Erzincan’ın İliç İlçesindeki Bir Altın Madeninde Meydana Gelen Kazanın Tüm Yönleriyle Araştırılması ve Benzer Kazaların Önlenmesine Yönelik Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna Üye Seçimine Dair Karar

Güler, İnsanlı Hava Platformları Projeleri İmza Töreni'ne katıldı

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “İnsanlı Hava Platformları Projeleri İmza Töreni”ne katıldı.

AFAD: Yozgat ve Tokat illerimize 1 helikopter ve 1 İHA sevk edilmiştir

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 18.11'de Tokat ili Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası Yozgat ve Tokat illerindeki 112 Acil Çağrı Merkezleri'ne toplam 231 ihbar geldiğini bildirdi.