Filippo: Myanmar'daki çatışma ve şiddet dramatik biçimde kötüleşiyor

Cenevre, 19 Mayıs (Hibya), Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Kuzey Rakhine de dahil olmak üzere Myanmar'daki çatışma ve şiddetin dramatik bir biçimde kötüleştiğini bildirdi.

Özel: Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak yürüyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 19 Mayıs 1919’da atılan ilk adımın izinden, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak yürüdüklerini ve mücadele ettiklerini bildirdi.

İran medyası: ABD ile görüşmeler yürütüyoruz

Stockholm, 19 Mayıs (Hibya) – İran medyası ABD ile görüşmelerin yapıldığını yazdı.

İnsan hakları grubu: Refah'ta yaralılara tıbbi bakım yapılamıyor

Stockholm, 19 Mayıs (Hibya) - Merkezi Cenevre'de bulunan insan hakları grubu Euro-Med Human Rights Monitor'un yaptığı açıklamada, Refah sınır kapısının kapatılmasının Filistinli siviller için "korkunç bir insani krize" yol açtığı ve 7 Ekim'den bu yana devam eden soykırımı hızlandırdığı uyarısı yapıldı.

Çaresiz Filistinliler yardım konvoyunu kuşatıp yağmaladı

Stockholm, 19 Mayıs (Hibya) - Erzak taşıyan bir kamyon konvoyu Filistinli siviller tarafından kuşatıldı ve boşaltıldı.

MSB'den 19 Mayıs mesajı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Dünya Katılım Bankası'nın SPK başvurusu

Dünya Katılım Bankası Anonim Şirketi'nin sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunabilmek amacıyla yurt içinde emir iletimine aracılık, yurt içinde işlem aracılığı ve portföy aracılığı faaliyeti ile sınırlı saklama hizmetinde bulunmasına SPK onay verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Anıtkabir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Benny Gantz Netanyahu'yu tehdit etti: Savaş planı yap yoksa hükümetten ayrılırım

Stockholm, 19 Mayıs (Hibya) - İsrail eski Genel Kurmay Başkanı Benny Gantz, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'ya, Hamas'ı ortadan kaldıracak yeni bir savaş planı yapmaması durumunda hükümetten ayrılacağı uyarısı yaptı.

Endonezya'daki Ibu yanardağı patladı

Stockholm, 19 Mayıs (Hibya) - Endonezya'da bulunan Ibu Yanardağı'nın patlamasının ardından yedi köyün sakinleri tahliye edildi.