news-details

VİOP teknik analizi

Son işlem gününde güne satış baskısıyla başlayan sözleşme, bu satışlar eşliğinde 11763 seviyesine kadar geri çekilmesine rağmen momentumun alıcılara dönmesi ile birlikte günü, beklentimiz paralelinde, %0.35’lik değer kazanımı ile 11854.25 seviyesinden tamamladı.

Son günlerde olduğu gibi teknik göstergelerdeki pozitif görüntü sürüyor. Bunun yanı sıra yönünü yukarı çevirdiğinden bahsettiğimiz MACD’nin de AL sinyali üretmesi bu pozitif görüntüye katkıda bulunuyor.

Son işlem gününde yaşadığı geri çekilmenin, önceki gün üzerine çıktığı 22 günlük ortalama seviyesinden tepki almış oluşunu da 22 günlük ortalama üzeri kalıcılık ve sözleşmenin yükselişi açısından olumlu buluyoruz.

Bu doğrultuda yükselen kanalda sürdürmesini beklediğimiz sözleşmede 11520 ilk destek seviyesi üzerinde pozisyonlar korunabilir. Ancak bazı kısa vadeli indikatörlerin aşırı alım yani destek seviyesine yaklaşmasından dolayı, direnç seviyelerine yaklaşan hareketlerde temkinli kalınmasını öneriyoruz.

Tepkinin devamında ilk olarak 12075 seviyesinin izlenmesini öneriyoruz. Sözleşmenin daha önce bu dirence takılıp düşüşe geçmesinden dolayı 12075 seviyesini önemli buluyoruz.

Seyrin olumlu olmasına rağmen, bazı indikatörlerin aşırı alım yani direnç seviyesine yaklaşmış olmasından kaynaklı, yaşanabilecek olası 11520 altına geri çekilmelerde ise 11450 ve 11198 alt destekler olarak takip edilebilir.

Kaynak: A1 Capital

  Hibya Haber Ajansı